سه شنبه, 23 مرداد 1397
 

آمار سایت

بازدیدکنندگان
183
مطالب
36
وب لینک ها
5
نمایش تعداد مطالب
110241

مطلب پیشنهادی

    نشریه شماره 19

 
 

 
 

دموکراسی"به شرط چاقو

مردم وفادار و فهیم و متدّین جمهوری اسلامی ایران در روز 24 خرداد ماه به دنیا ثابت کردند که به‌هیچ وجه تحت‌تأثیر تبلیغات سوء داخلی و خارجی قرار نگرفتند و براساس درک و فهم بالا، به تکلیف خود عمل کردند.  اگر دشمنان جمهوری اسلامی ایران ذره‌ای انصاف داشته باشند، باید بپذیرند که ایران دموکرات‌ترین انتخابات دنیا را برگزار کرد و هیچ شبهه‌ای نمی‌توانند به آن وارد کنند."  اين اولين اظهارات اكبر هاشمي رفسنجاني بعد از پيروزي حسن روحاني در انتخابات است.

«حداد» براي خدا آمد و براي خدا رفت

همو که حديدِ نفس را در کوره عدالت رام کرد و «حداد عادل» شد. شخصيت اصلحي که به عنوان نماد و مظهر اصول گرايي ناب، مشي سياسي و فرهنگي اش بارها و بارها از سوي نائب امام زمان، امام خامنه اي(مد ظله) مورد تقدير و تحسين قرار گرفته شده است و همين براي کساني که هنوز در يافتن الگو و مدل يک «سياست مدار تراز نظام اسلامي» به دنبال مصاديق ديگري مي گردند، حجتي موجّه است.

اين کناره گيري به نوعي آدمي را به ياد فرمايشي از بزرگ حماسه آفرين ازل تا ابد، حضرت سيد الشهداء(عليه السلام) در مسير کربلا مي اندازد: «إنَّ النَّاسَ عَبِيدُ الدُّنْيَا وَ الدِّينُ لَعْقٌ عَلَى أَلْسِنَتِهِمْ يَحُوطُونَهُ مَا دَرَّتْ مَعَايِشُهُمْ فَإِذَا مُحِّصُوا بِالْبَلَاءِ قَلَّ الدَّيَّانُون‏»(تحف العقول/ص245): «مردم بندگان دنيا هستند و دين به عنوان دستمايه تأمين معيشت آنها، تنها بر سر زبانشان است، از دين تا آنجا دم مي زنند كه دنياي شان را رو به راه سازد اما هنگام بلاء دينداران واقعي(دَيّانون) بسيار کم اند.»
اين شخصيت با بصيرت وقتي دريافت که نا اهلان و نامحرمان قديم و جديد- دشمنان قديم و دوستان جديد- امروز در يک خاکريز سياسي قرار گرفته اند و چشم طمع به تصاحب بالاترين مسند اجرايي اين مملکت امام زمان(عج) دوخته اند، با يک عمليات استشهاد سياسي، هم خود در آزمون بزرگ حماسه سياسي 92 به قبولي نائل آمد و هم راه را به کساني که خود را سرباز و رزمنده و خادم و فدايي نظام و ولايت معرفي مي کنند، نشان داد.
 
عالم محضر خدا و شاهدان تعيين شده از طرف اوست، و ما امروز در منظر و مرآي مبارک امام زمان(عجل الله فرجه)، امام راحل عظيم الشأن و شهداي عالي مقام هستيم و فردا در پيشگاه آنان بايد پاسخگويي امانت سنگيني باشيم که تحقق آن آرزوي انبياء و اوصياء الهي بوده است. نظام اسلامي ما همان منّت ويژه و امانت بزرگ الهي است که حفظ و اعتلاء آن مقدم بر تمام منافع و مصالح فردي و گروهي است و مهم ترين و اصلي ترين پيام کناره گيري «حداد عادل» همين حقيقت است.
اين چند خط، نه مجيز گويي شخص است، و نه تقديري از جنس تقدير مصادره به مطلوب برخي که اين کنار گيري را به نفع خويش پنداشته اند بلکه تنها اتمام حجتي است براي نامزدهاي اصول گرا که چرا اينگونه ايد؟
 «آنها در يارى كردن باطل خود، وحدت دارند، و شما در دفاع از حق متفرّقيد! شما امام خود را در حق نافرمانى كرده و آنها امام خود را در باطل فرمانبردارند!»( ...بِاجْتِمَاعِهِمْ عَلَى بَاطِلِهِمْ وَ تَفَرُّقِكُمْ عَنْ حَقِّكُمْ وَ بِمَعْصِيَتِكُمْ إِمَامَكُمْ فِي الْحَقِّ وَ طَاعَتِهِمْ إِمَامَهُمْ فِي الْبَاطِل.(نهج البلاغه/خطبه25)) به افق بنگريد، «به صفوف پايانى لشكر دشمن، از فراوانى دشمن نترسيد، و بدانيد كه پيروزى از سوى خداى سبحان است.»(... ارْمِ بِبَصَرِكَ أَقْصَى الْقَوْمِ وَ غُضَّ بَصَرَكَ وَ اعْلَمْ أَنَّ النَّصْرَ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ سُبْحَانَه‏»(نهج البلاغه/خطبه11)).

انتقادی به ستاد اقای قالیباف در گلستان

 

سلام؛ محمد باقر قالیباف یکی از کاندیدا های اصولگرای انتخابات یازدهم است .او که همراه دو ضلع ادیب دیگر اعتلاف برای پیشرفت را ساخته روز شنبه 18 خرداد ماه به گرگان امده بود .

 ایشان که خود را میراث دار همرزمانش می داند و همیشه اعلام می کند که هیچ گاه خط سرخ شهادت را فراموش نخواهند کرد که به حق نیز تا کنون چنین کرده اند اما باید مقداری در روئسای ستاد های استانی خود دقت به خرج دهد

 ان روز که ایشان به گرگان امدند در امام زاده عبدالله سخن رانی داشتند اما متاسفانه مسئولین ستاد ایشان گویا جایی را برای سخنرانی جز مقبره شهدا را نیافتند! اذا در اتفاقی نادر و عجیب می بینید که صندلی های حضار روی مزار شهدا قرار گرفته و مزار شهدا لگد کوب می شود که این جسارتی بزرگ به این بزرگان است

گرچه اعتقاد قلبی داریم اگر اقای دکتر توجه به این مسئله داشتند هیچگاه در انجا سخنرانی نمی کردند اما تذکر جدی به مسئولین ستاد ایشان در استان می دهیم که اگر از هم اکنون می خواهند چنین خطاهای جبران ناپذیر انجام دهند هم برای خودشان و هم برای دکتر قالیباف گران تمام خواهد شد زیرا تمامی اعمالشان زیر ذره بین مردم است و اگر بخواهند از ابتدا با این خطاها اداره ی کشور  را بدست بگیرند و سپی با بیانیه ای مسئله را سرپوش بگذارند (همانطور که در این سالها شاهد این وقایع در استان بودیم) پس یقینا رویکرد های دکتر حداقل در استان ما تغییر نخواهد کرد

 از مسئولین محترم ستاد اقای قالیباف و همه ی کاندیدا های محترم تقاضا می شود کمی به مسئولان رده پایین تر خود نظارت داشته باشند تا شهاد چنین حرکات ناشایست نباشیم .

والسلام

  

آقای "روحانی"؛ چرا مقامات غربی در قبال دیپلماسی شما جشن گرفته اند؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بینش خاصّ سیاسی اسلام باعث شده در «جمهوری اسلامی»، شاخصه های گوناگونی برای نقد عملکرد عناصر سیاسی و کارگزاران کشور بوجود بیاید. یکی از روش های متداول که برآمده از آیات قرآن و فرمایشات امام (ره) و رهبری است؛ مربوط به ارزشیابی دشمنان خارجی از عملکردهای کاگزاران نظام اسلامی است.

ما در ایران درست وقتیکه دشمنان بخصوص در آمریکا، اسرائیل و انگلیس و ... از اعمال دولت هایمان خشمگین می شوند به این مفاهمه و شهود می رسیم که احتمالاً دولت در حال طیّ مسیر صحیحی است. بالعکس هنگامی که مقامات کشورهای متخاصم انقلاب اسلامی نسبت به یک عملکرد خاص خوشحال می شوند و برای آن به پایکوبی دست می زنند؛ به این حسّ هشدار آمیز نزدیک می شویم که احیاناً دولت و سیاسیّون راه درستی را انتخاب نکرده اند.

مردمی بودن یا وعده ی سر خرمن دادن ؟مسئله این است ...

سلام

 

 سال 1391 را شاید به توان از سخت ترین  سا ل های انقلاب در تاریخ ثبت شود سالی که علاوه بر تحریم نفتی ایران و عدم بیمه شدن کشتی ها و تحت فشار گذاشتن تمامی کشور های خریدار نفت و عدم معامله با کشور های ثالث جزیی از تحریم فلج کننده ی دشمنان انقلاب بود در نتیجه باعث شد در امد نفتی کشور به کمتر از نصف برسد .

 

با ان همه سختی و مشکلات کشور به سختی اداره شد ،بانک ها در سال 1391 کمتر به مردم تسحیلات می داند و حتی کار به جایی رسید که وام ازدواج هم به حالت تعلیق در امد .

 

اقای محسن رضایی در برنامه پاسخ به جوانان مسئله ای را فرمودند که برایم و خیلی از مردم عجیب بود .وام بیست و سه میلیونی به زوج ها ‍!!!

 

اقا دکتر شما که برنامه اقتصادی خود را کار امد تر از همه می دانید (در حالی که در برنامه پایش نماینده شما حرفی برای گفتن در مقابل اقای نادران نداشت)