سه شنبه, 23 مرداد 1397
 

آمار سایت

بازدیدکنندگان
183
مطالب
36
وب لینک ها
5
نمایش تعداد مطالب
110241

مطلب پیشنهادی

    نشریه شماره 19

 
 

 
 

ما از ال سعود نمی گذریم...

بسم الله الرحمن الرحيم
و من يخرج من بيته مهاجراً الي الله و رسوله ثم يدرکه الموت فقط وقع اجره علي الله
((هر کس که از خانه خويش بيرون آيد تا به سوي خدا ورسولش مهاجرت کند و آنگاه مرگ او را دريابد ، مزدش بر عهده خداست))
اين ايه ابتدايي پيام حضرت امام خميني (ره) به مراسم حج سال 66 بود . ايه اي که در ابتدا خيلي از متفکران را به تعجب وا داشت ،اما طولي نکشيد که دليلش روشن شد و عمق تيز بيني و کرامت حضرت امام را نشان داد .
مراسم برائت از مشرکين که از ارکان اصلي حج ابراهيمي است  که بعد از پيروزي انقلاب به دستور حضرت امام در سال 58 هر ساله در موسم حج اجرا مي شد در سال 66 با حوادثي همراه شد و يکي از جملات تاريخي امام را از ان خود کرد ، در مراسم برائت از مشرکين ،عمده توجهات به سمت امريکا و اسرائيل بود و اين مراسم باعث شده بود که امريکا و اسرائيل در نزد مسلمانان به دشمن شماره ي 1 تبديل شده و مسائل حاشيه اي و تفرقه افکنانه به حداقل برسد ، به عبارتي مراسم برائت باعث اتحاد هرچه بيشتر مسلمين شده بود . سردمداران استکبار که اين موضوع را به خوبي در يافته بودند با فشار زياد از دولت سعودي و ملک فهد خواسته بودند تا اين مراسم را هر طور ممکن تعطيل کند

کاپیتولاسیون جدید

هوالحکیم
مقدمه
"کاپيتولاسيون براي اولين بار در سال 1828 ميلادي ،به موجب عهدنامه ي ترکمانچاي به ايران تحميل و در سال 1921،از طرف شوروي به طور يک جانبه لغو شد.اما در سال 43 شمسي بار ديگر در دوران پهلوي و سلطنت محمدرضاشاه احياء شد.قانوني که از طرف آمريکا بر ايران تحميل شد.بر اساس اين قانون اگر فردي از نيروهاي آمريکايي در خاک ايران مرتکب جرمي مي شد، نه دولت و نه محاکم قضائي، حق رسيدگي و بازپرسي از او را نداشتند و براي رسيدگي جرائم بايد به کشور خودش تحويل داده ميشد.اين قانون باعث ازبين رفتن استقلال ايران مي شد و به اين علت با واکنش و اعتراض هايي در ايران مواجه شد.شديدترين اعتراض ها از طرف امام خميني(ره) بود که در سخنراني اي که در 14 آبان 43 داشتند ،عنوان کردند با شنيدن اخبار مربوط به کاپيتولاسيون دچار ناراحتي و فشار شديدي شده اند. اعتراضهاي امام(ره) سرانجام باعث تبعيد ايشان به ترکيه در سال 43 شد."
واژه کاپيتولاسيون، از کلمه لاتين Capitulane يا کلمه ايتاليائي Capituluzione مشتق شده است. كاپيتولاسيون درلغت به معناي سازش وتسليم است. در واقع پيماني است كه به موجب آن بيگانگان حق هرگونه اقدامي در كشور ديگر را براي خود تحصيل مي‌كنند و از حقوق و مزاياي اختصاصي در زمينه‌هاي قضايي بهره‌مند مي‌‌شوند. به همين جهت در زبان فارسي از كاپيتولاسيون به نام‌هاي «امتياز قضائي» يا «حق قضاوت كنسولي» نيز ياد شده است

بازي انگليسي

مقدمه :
از امدن اخرين دين الهي نزديک به 1400 سال مي گذرد ، ديني که در عين صلابت و قدرت با داشتن انسجام دروني فوق العاده و جهان شمول بودن بي نظير خود ايينه تمام نماي اديان الهي است که خداوند در بزرگترين معجزه پيامبر خاتم (ص) يعني قران فرمود : إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلام (ال عمران 19 ) .
با امدن دين مبين اسلام جن و انس و فرزندان خلف انان در ائيين يهود و نصارا کمر همت بسته تا اسلام را همانند ائيين موسي و عيسي به انحراف و تحريف بکشانند و کارشان را در همان سال هاي حضور پيامبر ،در ماجراي مباهله شروع کردند و خداوند هم پيش داستانه در قران فرمود يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاء بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللّهَ لاَ يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ  (مائده 51) يهود و نصارا به دوستي خود نگيريد  .
ماجراي نبرد جريان حق و باطل که از ابتداي هبوط ادم به وجود امد و تاکنون نيز ادامه دارد با امدن دين اسلام شدت بيشتري گرفت ، در اين ميان گاهي جبه حق پيروز مي شد و گاهي جبه ي باطل . اما فرزندان خلف شيطان يعني دول روس و بخصوص انگليس براي ايجاد بدعت و وارد کردن اخرين ضربه کاري بر پيکره اسلام طرحي را که حاصل کار بزرگاني همچون سر همسفر بود را در دستور کار قرار دادند و ان طرح اين بود ايجاد اديان و عرفان هاي نوظهور غير الهي براي ايجاد انحراف در اديان الهي که نتيجه اش به وجود امدن بهائيت در تشيع و وهابيت در تسنن بود

برخی ناگفته های انفجار نخست وزیری

هوالعليم

8 شهريور سالگرد واقعه ي انفجار در دفتر نخست وزيري و شهادت شهيدان رجايي و باهنر است

در اين نوشتار ميخواهيم به چگونگي اين انفجار و عوامل مؤثر در آن بپردازيم.
در روز هشت شهريور سال ،1360 ساعت 3 بعدازظهر  جلسه شوراي امنيت کشور با حضور  محمدعلي رجايي رئيس جمهور، محمد جواد باهنر نخست وزير و مسعود کشميري جانشين دبير شوراي امنيت و چند نفر ديگر انجام مي شود.
مسعود کشميري همان کسي است که از او به عنوان عامل انفجار دفتر نخست وزيري ياد مي کنند.
سيد رضا زواره اي از اتفاقات قبل از انفجار مي گويد که کشميري نبايد در آن جلسه شرکت ميکرد و در صورت حضور آن بايد در انتهاي ضلع طولي چپ ميز مي نشست که دورترين مکان به رئيس جمهور و نخست وزير بود،اما او در کنار رئيس جمهور مي نشيند.او به همراه خود يک کيف دستي هم داشت که هنگام نشستن روي زمين و در کنار پاي شهيد رجايي ميگذارد.لحظاتي بعد از جاي خود بلند مي شود و براي شهيدان رجايي و باهنر چاي ميريزد و به طرف خسرو تهراني ميرود با او گفتگوي کوتاهي انجام ميدهد و بدون کيف مکان جلسه را ترک ميکند.سپس از ساختمان نخست وزيري خارج مي شود و در همين لحظات انفجار صورت مي گيرد.
طبق بررسي هايي که بعد از انفجار انجام شد مشخص مي شود که بمب از نوع تخريبي-آتش زا بوده و در يک کيف دستي کار گذاشته شده بود.
بهتر است براي درک بهتر اينکه چرا مسعود کشميري را عامل نفوذي و انفجار مي دانند،گذشته ي او را مرور کنيم

نشریه افسران شماره 19

بسم الله الرحمن الرحیم

**امیرالمومنین علی علیه السلام فرمود:
جاهِدوا فی سَبیلِ اللّه‏ِ بَأَیدیکُم فَإِن لَم تَقدِروا فَجاهِدوا بِأَلسِنَتِکُم فَإِن لَم تَقدِروا فَجاهِدوا بِقُلوبِکُم؛

در راه خدا با دستهای خود جهاد کنید، اگر نتوانستید با زبانهای خود و اگر باز هم نتوانستید با قلب خود جهاد کنید.**

طاعات همگی مقبول بخصوص راهپیمایی روز بزرگ

به لطف خدا شماره 19 مصادف با روز قدس منتشر میشود .

در این شماره نیز مقالات و مطالب و تصاویر گوناگونی را می توانید ببینید که ان شاء الله مورد استفاده همه کاربران محترم قرار گیرد .

**این شماره شامل بخش اول مصاحبه با مدیر افسران ، جناب @hojjat می باشد و بخش دوم را در شماره بعد خواهید خواند**

علاوه بر فایل pdf که روی سایت بارگذاری شده ، نسخه نرم افزاری نشریه هم تهیه شده که قابلیت ورق خوردن دارد و می توانید آن را از آدرس زیر دانلود کنید :
bayanbox.ir/id/44046 

**نسخه کم حجم نشریه را می توانید از این آدرس بگیرید:** bayanbox.ir/id/40127 

کسانی که علاقمند به فعالیت در نشریه هستند ، می توانند تقاضای عضویت در گروه www.afsaran.ir/group  بدهند.
ایمیل نشریه : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره های قبلی نشریه را می توانید در ببینید.

برای ! آدرس دریافت نسخه باکیفیت را علاوه بر بارگذاری روی سایت بطور جداگانه هم قرار می دهم تا در صورت خرابی سایت بتوانید مستقیما آنرا دریافت کنید :

نسخه باکیفیت : bayanbox.ir/id/37821 

مثل همیشه منتظر نظرات و پسنهادات و انتقادات خوبتان هستیم .

و من الله التوفیق

زیر مجموعه ها