سه شنبه, 26 تیر 1397
 

آمار سایت

بازدیدکنندگان
141
مطالب
36
وب لینک ها
5
نمایش تعداد مطالب
108938

مطلب پیشنهادی

    نشریه شماره 19

 
 

 
 

بازنشر یه مطلب قدیمی

پيشکشي براي تهنيت شهادتت نگاشته ايم
گواراي وجودت ،مصطفي
سلام خدا بر شهيدان ،بر پيروان راه حق ، بر تو مصطفي شهيد
چه زود افلاکي شدنت در پيچ و خم زمان سپري مي شود ،انگار نه انگار که يک سال گذشت ،گويي چند صباحي بيشتر نيست که از ميانمان  پرکشيده و ما را تنها گذاشتي ،اما چه حکمتي در شهادتت وجود دارد ؟مگر نه انکه وقت تنهايي، زمان باز مي ايستد و ما را در گذشته غوطه ور مي سازد. پس چرا درنبودت به ما احساس تنهايي دست نداد؟خود پاسخ سئوالم را مي دانم اما چه کنم که روح بيمار من به تو رشک مي ورزد .
تو شهيدي ،شهيد کسي است که تمام هستي خود را براي پروردگارش فدا مي کند و مانند عاشقي سر گشته دور معشوق خود مي چرخد.و تو شهيد ي مصطفي ،مصطفي بعد از شهادت از درد مي سوزم و به خود مي پيچم ،راستش را بخواهي سئوالي بي جواب در ذهنم مانده .تو چه گوهري در دامن داشتي که خدا لياقت لقاء خود را به تو ارزاني داشت ؟من و تو خوب مي دانستيم که لقاءالله فيضي است که نصيب هر کس نمي شود و هميشه در تلاش بوديم تا به اندازه سهم خود از خوان نعمت گسترده ي پروردگار توشه بر گيريم . خوشا به سعادتت مصطفي چه زود توشه ي خود را پر کردي و به سعادت رسيدي .

مصطفي، جمله معروفي هست که مي گويند :به مدگرايان بگوييد که اخرين مد کفن است .تو چرا پيرو مد شدي ؟تو که يک بسيجي خاکي بودي تو چرا ؟امروزه در بين بچه ها شهادت در راه علم مد شده است .تو طلايه دار مدگرايان شده اي ، تو که گمنامي را دوست داشتي ،حال چه شده که اسوه ي جهاد علمي شده اي مصطفي ،والله که خدا عالم غيب و آشکار است . خود مي داند که چه چيزي براي چه کسي مناسب است و به حق نيز که جايگاه در خور خودت را به تو بخشيد مصطفي . اين را گفتم از باب مزاح زيرا چهره هميشه خندانت به انسان احساس لطافت و سرور مي دهد .
مصطفي جان،مي خواهم حقيقتي را با تو بازگو کنم .هنگام شهادتت خيلي ها چه از دوستانت ، چه از خانواده ات و چه از اين خلق خدا ناراحت و غمگين از شهادتت بودند چون رفتن يک نخبه علمي ان هم با روحيه همچون تو داغي سنگين و هزينه گزاف براي حرکت علمي و نظام جمهوري اسلامي بود .خيلي ها فکر مي کردند با عروجت ديگر مرداني همچون تو پا به عرصه نمي گذارند ،اما چه کنم که شهيد چنان برکتي دارد که همه از نعمتش بهرمند مي شوند .مصطفي با پرکشيدن تو نه تنها عرصه ي جهاد علمي به زانو در نيامد بلکه با الگو ساختن تو که از خود اين قشر جوان بودي گويي جان تازه اي به اين عرصه بخشيد ،عزم ها جزم تر ،اراده ها استوار تر ،اخلاص ها بيشتر و ... .همه از بر شمردن برکت شهادتت عاجز مانده اند .چگونه است که خدا تو را از گمنامي به اوج بلنداي اسمان ستارگان ايران مي رساند ؟مگر تو از ما نبودي  جواني معتقد ،ساده و بي الايش ،با ارداه اي پولادين و روحيه اي خستگي ناپذير .خدا را شکر مي کنم چون تو کسي هستي که از دل همين جوان ها بيرون امدي تا ديگر عده اي کور دل نتوانند از تو يک اسطوره ي دست نيافتني درست کرده و بذر نا اميدي را در دل جوانان اين انقلاب به پراکنند.

افتخار ما اين است که امثال تو از دل همين نسل قد علم کرده ايد و وظيفه اي که خداوند به تو داده بود را انجام دادي و عاقبت نزد معبود خود شتافتي.
مصطفي ،مردان خدا از شهادت خود با خبرند و زمينه ان را خودشان فراهم مي کنند  ،تو را مرد خدا مي دانم زيرا وقتي پدرت عبارت (ربنا تقبل منا هذه القربان )را بيان کرد در اتش سوختم در دلم بلوايي شد که تاکنون چنين نشده بود. تو چه کردي که پدرت شهادت تو را همچون قرباني خود به درگاه الهي مي داند .ايا تو اسماعيل حضرت ابراهيم (ع) براي پدرت هستي .مصطفي نمي خواهم مانند افراد تنگ نظر از تو افسانه بسرايم ،اما چه کنم که نزد جوان انقلابي نسل سوم يک شيهد بهتر از هزاران قهرمان خيالي و شخصيت هاي مهم است ،حال که تو شهيد علم هستي .
مصطفي دستانم قادر به نگاشتن در مورد مقام والاي يک شهيد نيست ،شايد نوشتن براي تو بهانه اي باشد که از درد دل خود را براي تو بازگو کنم  ،شايد وجه افتخار من اين است که اندک صباحي با تو همسنگر بوده ام .اما تو از خيلي ها جلوتر بودي زيرا فرمان مولا را به صحيح ترين شيوه ي ممکن اجرا کردي ، نه تنها سنگر علم را خالي نکردي بلکه در جبهه فرهنگي نيز به مقابله با دشمن پرداختي و سعادت داشتي که حتي شهادتت هم به عنوان يک عامل شکست دشمن در ميدان جنگ نرم باشد. زيرا اين نشان مي دهد که انقدر دشمن زبون شده که از شيوه ناجوانمردانه وارد مي شود و پيروزي تو را نشان مي دهد که ماموريتت را به درستي انجام دادي و هم شهادت  تو عامل جذب نيروي بيشتر براي مقابله با دشمن در اين جبهه است .
مصطفي ،يقين دارم که تو در عرش ملکوتي خدا هم هرگز از ما غافل نمي شوي و در مواقع ضرورت دست ما را هم مي گيري چون ما امروز و در اين شرايط سخت به راهنمايي هاي تو نياز داريم و بايد از امثال تو الگو بگيريم .
مصطفي تنها بهانه اي که مرا همچون تو با ارده اي مصمم نگاه داشته است ان است که تو خود پر کشيده اي و وظيفه ي من در نبود تو تربيت نسل فرداي اين انقلاب براي مبارزه اي سخت تر و حساس تر از امروز است ،وظيفه اي که من مي پندارم از وظيفه ي تو سخت تر است زيرا تو با شهادت اين نسل را تربيت کردي و مي کني اما امثال من گناهکار بايد با تمام وجود پا به عرصه ميدان نهاده و برماست که خلاءمرداني همچون تو و ديگر شهداي علمي مانند دکتر شهرياري ،علي محمدي ،رضايي نژاد و قشقايي را پر کنيم و از وظيفه اي که ولي امر بر دوش ما مي نهد نيز غافل نشويم .
مصطفي حال احساس مي کنم که کمي به تو نزديک شده ام ،درحقيقت يعني تو به من نزديک تر شده اي . ما جوانان انقلابي، همچون پدرانمان که به خون همسنگران خود سوگند مي خوردند به خون شما سوگند ياد مي کنيم که تا اخرين نفس و تا اخرين قطره ي خون از ارمان هاي شما دفاع کرده و همراه امام خود راه شما را ادامه دهيم و  فرامين ايشان را همچون تو بر ديده ي منت نهيم زيرا امام مان به ما اموخت که در هر کجا ايستاده ايم انجا را مرکز دنيا قرار دهيم و بدانيم که همه توجه ها به سوي ماست و چه زيبا فرمود حضرت ماه در تجليل از مقام والاي شما  :
شهادت اين دانشمندان برجسته در راه آرمان هاي بلند و الهي ، به کشور، به انقلاب اسلامي ، ملت ايران و محيط علمي آبرو بخشيد و آنان با اين شهادت ،به بالاترين رتبه از ارزش هاي معنوي دست يافتند .
 يقين دارم که روزي به تو ملحق خواهم شد ،پس براي ما دعا کن مصطفي احمدي روشن

يا علي .