سه شنبه, 23 مرداد 1397
 

آمار سایت

بازدیدکنندگان
183
مطالب
36
وب لینک ها
5
نمایش تعداد مطالب
110244

مطلب پیشنهادی

    نشریه شماره 19

 
 

 
 

ما از ال سعود نمی گذریم...

بسم الله الرحمن الرحيم
و من يخرج من بيته مهاجراً الي الله و رسوله ثم يدرکه الموت فقط وقع اجره علي الله
((هر کس که از خانه خويش بيرون آيد تا به سوي خدا ورسولش مهاجرت کند و آنگاه مرگ او را دريابد ، مزدش بر عهده خداست))
اين ايه ابتدايي پيام حضرت امام خميني (ره) به مراسم حج سال 66 بود . ايه اي که در ابتدا خيلي از متفکران را به تعجب وا داشت ،اما طولي نکشيد که دليلش روشن شد و عمق تيز بيني و کرامت حضرت امام را نشان داد .
مراسم برائت از مشرکين که از ارکان اصلي حج ابراهيمي است  که بعد از پيروزي انقلاب به دستور حضرت امام در سال 58 هر ساله در موسم حج اجرا مي شد در سال 66 با حوادثي همراه شد و يکي از جملات تاريخي امام را از ان خود کرد ، در مراسم برائت از مشرکين ،عمده توجهات به سمت امريکا و اسرائيل بود و اين مراسم باعث شده بود که امريکا و اسرائيل در نزد مسلمانان به دشمن شماره ي 1 تبديل شده و مسائل حاشيه اي و تفرقه افکنانه به حداقل برسد ، به عبارتي مراسم برائت باعث اتحاد هرچه بيشتر مسلمين شده بود . سردمداران استکبار که اين موضوع را به خوبي در يافته بودند با فشار زياد از دولت سعودي و ملک فهد خواسته بودند تا اين مراسم را هر طور ممکن تعطيل کند

اقدامات پيش زمينه :

در سال 65 وزارت خارجه عربستان به طرف ايراني اعلام مي کند که در ساک بعضي حجاج ايراني مجموعا حدود 150 کيلوگرم تي ان تي پيدا شده است . و چند نفر از حجاج دستگير شدند .
اما سئوال اينجاست که چگونه 150 کيلو تي ان تي از گيت فرودگاهي ايران رد مي شود و حتي از گيت فرودگاهي جده نيز رد مي شود و ان ها نمي توانند اين حجم از مواد منفجره را کشف کنند ؟ طرف ايراني اين حادثه را يک توطئه اعلام مي کند و طرف سعودي هم براي مقاصد بعدي خود پيگيري چنداني انجام نمي دهد و به عنوان حسن نيت مضنونين را ازاد مي کند .
مسئله دوم انتصاب فرمانده نظامي نيروهاي سعودي است . اما او کيست ؟
مسئول عمليات کشتاردر جمعه خونين ، ژنرال «اولريش ويگنر» يک يهودي آلماني تبار بود که در عربستان به او مسؤوليت داده شد.
ويگنر کسي بود که قبل از عمليات طبس هم در قالب خبرنگار شبکه ZDF آلمان کل مسير طبس را شناسايي کرده و اطلاعات منطقه عمليات را به دست چارلي بکويث فرمانده عمليات طبس سپرد.

اين يهودي مدتي بود که به عنوان مسئول هماهنگي امنيتي شهر مکه از سوي عربستان منصوب شده بود. در جريان حج خونين وي وحشيانه ترين رفتارها را در ماه حرام و در حرم امن الهي عليه حجاج بيت الله الحرام انجام داد.

و اما روز ماجرا ...
حج? السلام والمسلمين رحيميان اين گونه شرح مي دهد :
در روز نهم مردادماه 1366 شمسي برابر با ششم ذيحجه سال 1407 قمري، هزاران زائر ايراني و تعدادي از زائران ديگر کشورهاي اسلامي در مکه معظمه و خانه خدا، پس از انجام فريضه نماز عصر، به سوي محل تجمع و شروع راهپيمايي در منطقه معابده، رهسپار شدند. برنامه راهپيمايي در ساعت 30/16 با تلاوت آياتي از قرآن کريم آغاز شد و در ساعت 18:40 دقيق راهپيمايي به نقطه پاياني رسيد. صداي بلندگوها خاموش و مردم به شعارهاي خود خاتمه دادند و پلاکارها در هم پيچيده شد که ناگهان حملات عمال سعودي ابتدا با ريختن آب سرد و پس از آن آب ولرم و جوش بر سر زائران شروع گرديد.

يعني درست پس از پايان مراسم و به دنبال حرکت مردم به سوي مسجدالحرام براي اداي فريضه مغرب، پس از طي مسافتي، در حالي که در جلوي جمعيت عظيم راهپيمايان، زنان و معلولين انقلاب در حال حرکت بودند، ستون‌هايي از نظاميان آل سعود هويدا شدند. نيروهاي امنيتي و پليس و گارد سلطنتي سعودي به سوي مردم (بويژه زنان و معلولان و جانبازان) هجوم بردند و با «باتوم» بر سر و روي حجاج بي‌گناه کوبيدند.

مزدوران ديگري نيز از بالاي پله‌ها و ساختمان‌ها، سنگ و آجر و شيشه و بلوک سيماني بر سر و روي مردم مي‌ريختند. پس از آن شليک گازهاي سمي و خفه کننده شروع شد و بدنبال آن رگبار گلوله‌ها به قصد کشتن و نه متفرق کردن راهپيمايان برائت از مشرکين سرازير شد و پيکرهاي پاک انسانهايي که جرمشان اعلام برائت و بيزاري از امريکا و اسرائيل و ايادي ناپاکشان بود، درخاک و خون غلتيدند و چندين زن و کودک هم در اين اتفاق براي هميشه ناپديد شدند.(1)
افرادي چون حاج صادق اهنگران ، حاج بخشي ، پرويز فتاح ، سيد محمود علوي ، دکتر حسن روحاني و ... در اين سال در حج بودند و خاطره ي به اتش کشيدن پرچم امريکا و تکبير هاي حاج بخشي بر فراز سفارت امريکا هرگز از ياد ها نخواهد رفت .
بعد از اين ماجرا وزارت کشور عربستان با ادعاي ايجاد اشوب توسط حجاج ايراني و دفاع مزدوران سعودي از بيت الله حرام سعي در سر پوشت گذاشتن اين جنايت داشت و با هماهنگي قبلي رسانه هاي خارجي جنگ رواني سنگيني را عليه ايران ايجاد کردند و حتي عربستان در اقدامي پيش دستانه سفارت خود را در تهران تعطيل و روابط خود را با ايران قطع کرد .
در پي قطع روابط  چند سال مراسم حج در ايران تعطيل شد و روابط ايران و عربستان به سرديي گراييد و امام خميني (ره) در پاسخ به اين اتفاق جمله تاريخي خود را فرمودند (( شکستن کعبه مسئله اي نيست که بشود ازش همين طور گذشت. اگر ما از مسئله قدس بگذريم،اگر ما از صدام بگذريم ، اگر از همه ي کساني که به ما بدي کردند بگذريم، نمي توانيم [از] مسئله حجاز بگذريم. مسئله حجاز يک باب ديگري است. {مسائل}ديگر و لازم است زنده نگه داشتن اين روز، روزي که خيانت شد به اسلام.
وسلام عليکم و الرحمه الله و برکاته